Salı, Ocak 23, 2007

HAYIRSIZIN DÖNÜŞÜ

Evet bir hayırsız daha bugün aranıza dönüyor.Biliyorum suçluyum bloğumu ve sizleri ihmal ettim.Ama suçum neyse razıyım beni affedin ve yorumlarınız esirgemeyin lütfen.Aslında yazamamamın nedenleri var.Mesela evde tadilat vardı ve ustalar bilgisayar kablolarını da kopardılar.Bende bloğumla ve sizlerle bağlarımı koparmak zorunda kaldım.Sonra kzım zatüree oldu ve hergün onu iğneye götürüp özel olarak ilgilenmek zorundaydım.Ayrıca bir kaç kere diyete başlayıp 3. günü bozdum ve eskişsinden de daha çok yedim.Bu yüzden kendimi suçlu hissettim ve bir süre yazmama cezası verdim kendi kendime.Bu kadar mazeret yetmez diyorsanız yenilerini de bulmaya hazırım.Aslında bu blog adından dolayı bir diyet bloğu olduğu için diyet yapmadıkça yazmamın da anlamı yok diye düşündüm.Ama müsadenizle buraya ben arada hayatımdan da kesitler koymak istiyorum.Bütün hayatım diyet değil ki.Üstelik bu benim ilk bloğum ve dolayısıyla da en çok sevdiğim bloğum.Bu yüzden hayatımla ilgili şeyleri en çok bu bloğa yazmayı istemem doğal sanırım.
Bu arada bu bloglarım sayesinde yıllardır görüşemediğim ve Amerika'ya gittiği için izini kaybettiğim en sevdiğim üniversite arkadaşlarımdan biri olan (diğeri Gamze ) Aybike'ciğimin de izini buldum.Google'da benim adımla arattırınca Hürriyet'te "diyet kardeşleri" adı altında çıkıp medyatik olduğumuz(?) yazıma ulaşmış ve oradan da benim bloglarıma ulaşmış.Chatboxa mesaj bırakınca ben de ona mail attım ve artık sık sık mailleşiyoruz.Hatta telefonda bile görüştük.Artık onunda bir bloğu var üstelik.Yemek yapmayı çok sevdiği için bir mutfak bloğu açmış merak ederseniz işte adresi:AYBIKE'NIN MUTFAGINDAN.Girip gezmenizi tavsiye ederim.
Bu arada geçen haftalarda blogları gezerken çok üzücü bir haberle karşılaştım.Çok sevdiğim blog arkadaşlarımdan Dali'nin babası vefat etmiş.Duyunca inanamadım ve hemen kendisine ulaştım.Hüseyin amca için dualarınızı eksik etmeyin.Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun inşallah.
Bu günlük bu kadar yeter sanırım bu üzücü haberden sonra yazacak daha fazla birşey bulamıyorum.Kendinize iyi bakın. Posted by Picasa

9 Comments:

tontontombo said...

Hülyacım nihayet:))) yazdın .
Bizlerin de diyetleri 2 ileri 1 geri şeklinde oluyor, onun için sıkma kendini,yaz ne yazarsan, bak bi de yüzsüzce yediklerimizi de yazıyoruz:)) Kızına geçmiş olsun canım üzüldüm, ben de geçirdiğim için ne kadar yorucu bir hastalık olduğunu biliyorum, öpüyorum seni de güzel kızını da.

HULYA said...

tontoncuğum, bu kadar hızlı yorum yazdığın için teşekkürler.Daha netten çıkmadan yorumunu gördüm.İyi dileklerin için çok teşekkürler canım.Kızım grip olmuştu iyi bakamamışım demekki ki zatüreeye çevirmiş.
Bir anne olarak suçluluk duydum.Bu yüzden sırf onunla ilgilendim.Diyete eşimle birlikte başladım ama o beni geçecek gibi görünüyor.Erkekler daha çabuk kilo veriyor sanırım.Kendine iyi bak.

d@li said...

hoşgeldin hayırsız

kızın için geçmiş oldun idyoprum babam için ettiğin dualar içinde Allah kabul etsin amin diyorum. bunları yazmadan önce aradım. Görmedin derstesin sanırım. Görüşürüz

Adsız said...

Kızına çok geçmiş olsun diyorum öncelikle. Bu konuda kendini suçlama sakın. çevremdeki pek çok kişden aynı şeyleri duyuyorum. Bu seneki grip dalgası çoğu insanda ya bronşit ya da zaturre olmak üzere izler bıraktı. Bu bence gelen mikrobun virüsün her neyse etkisinden kaynaklanıyor.

Yeniden yazmana sevindim. Blog aleminde herkes zaman zaman diyetini boşluyor kilo alıyor veryor ama bu yazmayı bırakma nedeni olamamlı. Burada her türlü sıkıntılarımızı paylaşıyoruz. Lütfen yaz. Ne olursa yaz.
Aysel

HULYA said...

Sevgili Dali'cim,
hoşbulduk inşallah bu sefer daha sık kalırım gelmişken.Baban için her zaman dua edeceğim sen hiç üzülme canım.Sesini duymak çok güzel.Kendine iyi bak.

HULYA said...

Aysel'ciğim,
sen niye isimsiz çıkıyorsun burada? Canım moral verdiğin için teşekkürler bu olay beni etkilemedi desem yalan olur özellikle de annem beni biraz kalaylayınca daha da çok etkilendim sanırım.Buraya yazmak ve sizin gibi dostlarımın olduğunu bilmek içimi rahatlatıyor.İyi ki varsınız!

Adsız said...

aleynaya geçmiş olsun canımmm ama bananee eklemiycem işte linklere sen yazmıyosun beni gıcık ediyosun çünküm...
ama takipteyim söz vumartesiye kadar psot atarsan ekleyip gitçem tatile??
artık en azından dikkat et yediklerine..

HULYA said...

benim tontişim bana kıyacak mı?hüngürt!Bak bugün yeni post yazdım girip bakıcam ekledin mi diye.Tatilde incecik olayım da görün siz(Allahım bana bir mucize gönder!)Tatile nereler gidiyosun bakiim.Dur bir bloğuna uğrayayım herhalde öğrenirim.

Aybike said...

Canim Hulya'cim sadece senin yemek sitene bakmisim, meger burayada yazmissin. Nasilsin, cok opuyorum, bana ugramayi ihmal etme lutfen :))