Perşembe, Mart 05, 2009

İBRAHİM SARAÇOĞLU LAHANA KÜRÜ İle Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen Beyaz Lahana Kürü toksin atıcı özelliğe sahiptir.
Beyaz lahana kürünün yapılışı:

İhtiyacımız olan şey yarın litre su ve 6-7 adet parçalanmadan koparılmış lahana yaprağıdır. Kaynamakta olan yarım litre suda 6-7 adet beyaz lahana yaprağı parçalamadan (tüm olarak), on dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte haşlanır.
Lahana Kürü nasıl kullanılır?
Elde edilen lahana suyundan sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karına birer su bardağı içilir. Bu işleme toplam beş gün devam edilir. Beş gün uyguladıktan sonra üç gün ara verilir ve tekrar beş gün uygulanır. Böylece toplam on günlük kür tamamlanmış olur.


5 gün uygulama + 3 gün ara + 5 gün uygulama = Toplam 10 günlük kür

Toksin atıcı ve kolon kanserini önleyici bu on günlük kürü, bir yıl boyunca üç veya dört defa yapmak en doğrusudur. Bu kürü uygulamaya başladığınızın ikinci veya üçüncü gününden sonra vücudunuzun terlemeye başlar. Özellikle yüz kısmınızda yağlı yağlı terlersiniz. Aynı zamanda dışkıda da belirgin şekilde yağ oranının artığı gözlenebilmektedir. Bu da yağla beraber toksinlerin atıldığını gösterir. Bu kürü uyguladığınız dönemlerde daha sık banyo veya duş yapmanız sizi hem daha çok rahatlatacak hem de deri gözenekleri açıldığından daha rahat toksinli-yağ atmanıza yardımcı olmuş olacaktır. Unutmayınız ki, toksin atan vücut kendini yeniler.

Not: Kesinlikle on günlük kür için ihtiyacınız olan miktarı tek bir defada hazırlamayın. Hergün taze olarak lahana kürünü hazırlamanız şarttır.


Lahana çorbası ile yapılan lahana diyeti, sebze çorbalı bir yemektir. Lahana çorbasının içinde lahana, kereviz soğan, domates, enginar, patlıcan, havuç, kabak, maydanoz gibi sebzeler vardır.
Lahana diyeti 1 haftada 8 kilo verdirebiliyor. Hızlı zayıflamak uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Ancak kilo verme ihtiyacı olan bayanlar içinse vazgeçilmez bir seçenek gibi gözüküyor.
Lahana Diyeti nasıl yapılır?
Lahana diyeti ne çok fazla nede çok az yapılmalıdır. Tam olarak verim almak için diyetin programına uyulması gerekir. Eğer diyet yapmanıza engel olabilecek sağlık problemleriniz varsa çok bilgili olsanız dahi bir doktora danışmadan lahana diyeti programını uygulamayın.
Lahana diyeti uygulanırken mutlaka fazla su içmelisiniz. Yalnız fazla su içerken dikkat edin. Bir insanın ve sizin vücudunuzun sağlık durumuna göre olacak günlük ihtiyacı kadar su alın.


Malzemeler:
kereviz,
6 adet soğan,
biber,
lahana,
patlıcan,
domates,
enginar,
kabak,
maydanoz,
havuç ve az tuz

Yapılışı:
Sebzeleri küçük doğrayın.Üzerine çorba olacak şekilde su ilave edin.Düdüklü tencerede pişirin.Dilerseniz blenderda ezin ve krema kıvamına getirin.

Lahana Diyeti Programı
Lahana Diyeti 1. gün

Gün içerisinde dilediğiniz kadar meyve yiyebilir ve çorba içebilirsiniz. Ancak muz tüketmeyin.
Lahana Diyeti 2 gün

2. Gün dilediğiniz kadar meyve yiyebilir ve çorba içebilirsiniz. Ancak baklagillerden tüketmeyin.
Lahana Diyeti 3 gün

3. gün dilediğiniz kadar sebze, meyve ve çorba tüketebilirsiniz.
Lahana Diyeti 4. gün

4 bardak süt, 5 adet muz ve çorba
Lahana Diyeti 5. gün

Kırmızı et 300 gr., 6 adet domates ve çorba
Lahana Diyeti 6. gün

Dilediğiniz kadar yağsız kırmızı et ve çorba
Lahana Diyeti 7. gün

Dilediğiniz kadar meyve suyu, esmer pirinç, sebze ve çorba.

2 Comments:

Adsız said...

arkadaşlar ben bu rejimi 1 haftadır yapıyorum.4.günün sonunda 1kg 900gr verdim.7, güne kadar 300gr verdim.ama ben tam sadık kalmadım rejime.her gün çeyrek simitten biraz az simit yedim.3.gün 2 dilim baklava,4.gün 2 dilim börek yedim.şu an 2.haftaya döndüm rejimde.hedefim 10 kg idi kaldı 7kg 800gr.

dilek said...

bu diyetı yazıp halam ve enişteme verdım eniştem birhaftada 6 kilo halam 4 kılo verdı .tahmınen aynı anda spor yapılırsa 8 kılo da verılebılır